У місті Лисичанську зареєстровані епідемічні рівні захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції

На 52-му тижні 2014 року у місті Лисичанську зареєстровані епідемічні рівні захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Випадків захворювання на грип не зареєстровано.

На період епідемічного зросту захворюваності ГРВІ необхідно:

— дотримання належного температурного режиму;

— проведення поточних дезінфекційних заходів у громадському транспорті, місцях масового перебування людей (вокзали, кінотеатри, спортивні зали, тощо);

— активне виявлення та своєчасне відсторонення від роботи та навчально-виховного процесу хворих на грип та ГРВІ;

— проведення протиепідемічних заходів в організованих дитячих та підліткових закладах, лікувально-профілактичних закладах (масочний режим, поточна дезінфекція);

— забезпечити запас противірусних, антибактеріальних препаратів, засобів захисту органів дихання, антисептиків в аптеках міста.

Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно пам’ятати правила кашльового етикету: кашляти в носовичок, можна використовувати одноразові хусточки. В оточенні хворого необхідно захищати органи дихання марлевою пов’язкою, проводити регулярне вологе прибирання і провітрювання кімнати, не допускаючи при цьому переохолодження. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, частіше мийте руки, не торкайтеся очей, носа брудними руками.

Частіше бувайте на свіжому повітрі та скоротіть час перебування у закритих приміщеннях з великою скупченістю людей, використовуйте засоби індивідуального захисти органів дихання.

Для якнайшвидшого одужання і попередження ускладнень, не займайтеся самолікуванням, при появі симптомів захворювання звертайтеся за медичною допомогою.

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби в Луганській області