Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій в зимовий період

Для території міста характерний щорічний підйом захворюваності на ГРВІ та грип. Фахівцями Лисичанського міськрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області проводиться постійний моніторинг за рівнями захворюваності з метою своєчасного визначення початку епідемічного підйому.

З 50-го тижня 2014 року реєструється поступовий ріст захворюваності на ГРВІ. Випадків захворюваності грипом не зареєстровано. Темп зросту захворюваності на ГРВІ за 51-й тиждень склав 12,1 %.

Джерелом інфекції є хвора людина, яка небезпечна для оточуючих в початковий період хвороби і перші 3 дні. Передача вірусу відбувається через повітря при розмові, кашлі та чиханні на близькій відстані від хворого (1-2 метри).

Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно пам’ятати правила кашльового етикету: кашляти в носовичок, можна використовувати одноразові хусточки. В оточенні хворого необхідно захищати органи дихання марлевою пов’язкою, проводити регулярне вологе прибирання і провітрювання кімнати, не допускаючи при цьому переохолодження. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, частіше мийте руки, не торкайтеся очей, носа брудними руками.

Профілактиці грипу допомагає все, що зміцнює організм: спорт, загартовування, раціональне харчування. Частіше бувайте на свіжому повітрі та скоротіть час перебування у закритих приміщеннях з великою скупченістю людей.

Для якнайшвидшого одужання і попередження ускладнень, не займайтеся самолікуванням, при появі симптомів захворювання звертайтеся за медичною допомогою.

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби в Луганській області