Запобіжні профілактичні заходи щодо захворюваності на грип та ГРВІ продовжують діяти

У містах Лисичанськ, Новодружеськ та Привілля продовжують діяти профілактичні запобіжні заходи, запроваджені з метою недопущення різкого загострення епідемічної ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ, прийняті на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (Протокол № 2 від 22.01.2016 р).

Так, практично в усіх підприємствах, закладах і установах міста, місцях масового перебування людей (вокзали, ринки, кінотеатри, спортивні зали, заклади культури та охорони здоров’я) введено особливий режим посилених профілактичних, протиепідемічних та поточних дезінфекційних заходів.

З 20 січня по 30 січня 2016 року з метою збереження здоров`я школярів, профілактики та ефективної протидії поширенню захворювання на грип та ГРВІ у всіх загальноосвітніх навчальних закладах цих міст були встановлені додаткові канікули для учнів, а з 23 січня по 31 січня 2016 р. було обмежено навчально-виховний процес у школах початкового естетичного виховання. У режимі посилення профілактичних заходів продовжують працювати дошкільні навчальні заклади та заклади професійно-технічної освіти. Зокрема, керівники установ дотримуються рекомендацій щодо особливого режиму утримання приміщень — вологого прибирання з дезінфенктантами, провітрювання тощо. Співробітникам аптек, магазинів, ринків, установ охорони здоров’я, закладів профтехосвіти рекомендовано користуватися медичними захисними масками. Також обмежено проведення масових заходів у закритих приміщеннях.

Рішенням зазначеної комісії доручено посилити дезінфекційний режим у навчальних закладах, першочергово у дитсадках, які продовжують працювати, у закладах культури, в установах та організаціях міста. Крім того, контролюється дотримання нормативних показників температури повітря у приміщеннях, проводиться регулярне наскрізне провітрювання кімнат, не допускаються до відвідування закладу особи із ознаками інфекційного захворювання.

Вказані заходи дозволили стабілізувати темп зросту захворюваності на грип та ГРВІ у порівнянні з попереднім тижнем, але станом на 28.01.2016 р. все ж зафіксовані епідемічні рівні захворюваності усього населення, які на 70,78 % перевищують епідемічний поріг, показник захворюваності школярів також перевищив епідемічний поріг на 11,51%. У зв’язку з цим, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Лисичанської міської ради на засіданні 29.01.2016 р. (Протокол № 3) прийняла рішення обмежити навчально-виховний процес у всіх загальноосвітніх школах відділу освіти, школах початкового естетичного виховання відділу культури та подовжити додаткові канікули школярам з 01.02.2016 року до 06.02.2015 року.

Начальник Лисичанського міськрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області,

Головний державний санітарний лікар м. Лисичанська та Попаснянського району    В.О. Данілейченко