• Головне територіальне управління юстиції у Луганській області
  • Адреса: вул. Єгорова, 22, м. Сєвєродонецьк, луганська область,93404
  • Телефон/факс: (06452) 4 24 93
  • Е-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  
  • Офіційний сайт: http://www.lugjust.gov.ua/
  • Начальник Головного територіального управління юстиції у Луганській області
  • Філатова Тетяна Дмитрівна
 

Консультує Міністр юстиції України щодо аліментів

Павло Дмитровичу, роз’ясніть, будь ласка, як стягнути аліменти з колишнього чоловіка? Ми не проживаємо разом понад один рік, батько дитину майже не бачить та матеріально не підтримує. Дякую за відповідь, - Світлана Корнєєва.

Що треба зробити для виплати аліментів?

Є два способи: мирним шляхом та в примусовому порядку.

Подробнее...

Зареєструвати друкований засіб масової інформації дуже просто

Бажаєте стати частиною медіа-спільноти Луганщини та мати власну газету чи журнал? Ми допоможемо зареєструвати ваш друкований засіб масової інформації (далі — ДЗМІ).

Відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» ДЗМІ — це періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.

Подробнее...

Поняття та порядок використання нерозподілених, невитребуваних земельних ділянок та земельних часток (паїв)

У статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» надається поняття нерозподіленої та невитребуваної земельної ділянки. Так, нерозподіленою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).

Подробнее...

Консультує Міністр Юстиції України

Доброго дня, пане Міністре. Через місяць чекаємо з дружиною на первістка, хочемо дізнатися як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини?, — Іван Самойлов.

Що потрібно зробити після народження дитини?

Подробнее...

Вимоги для статуту громадського об'єднання

Для створення громадського об’єднання із статусом юридичної особи її учасники (засновники) розробляють статут. Цей статут викладається у письмовій формі, прошивається пронумеровується та підписується засновниками (учасниками).

Для створення громадського об’єднання без статусу юридичної особи, статут розробляти не обов’язково.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про громадські об’єднання» статут громадського об’єднання має містити відомості про:

Подробнее...

Щодо особливостей державної реєстрації професійних спілок

Статтею 1 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 року № 1045-ХІV (із змінами та доповненнями) (далі — ЗУ «Про професійні спілки»), визначено, що професійна спілка (профспілка) — це добровільна неприбуткова громадська організація, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).

Створюються професійні спілки з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Подробнее...

Консультує Міністр юстиції України

Вітаю! Після звільнення з роботи мені не виплатили частину коштів, які я заробила. Як мені їх повернути і чи понесе колишній роботодавець за це відповідальність? - Іванна Рокитянська

В Конституції України зазначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Стягнення боргів із заробітної плати на користь працівників є одним із ключових завдань Міністерства юстиції України.

Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

Подробнее...

Хто має право на податкову соціальну пільгу? Консультує Міністр юстиції України

Пане Міністре! Я мати-одиначка, виховую двох малолітніх дітей. Працюю на 0,5 ставки на маленькому підприємстві. Отримую мінімальну заробітну плату. Більше доходів немає. Скажіть будь ласка, чи маю я право на податкову пільгу? Дякую!, — Ірина Комаровська.

Що таке податкова соціальна пільга (ПСП)?

Подробнее...

Можливості Он-лайн будинку юстиції для громадських організацій

У 2017 році в Україні стартував сервіс «Он-лайн будинок юстиції», однією із складових частин якого є можливість проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи.

Суть послуги полягає у попередньому наданні документів реєструючому органу для аналізу, та у разі необхідності, зазначення недоліків у документах. Попередня правова експертиза документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, надає впевненості заявнику у тому, що документи, які будуть подані для державної реєстрації створення громадської організації, будуть відповідати вимогам діючого законодавства України та допомагає в найкоротший строк зареєструвати громадську організацію.

Подробнее...

Вимоги до статуту громадського об'єднання

При створенні громадського об'єднання із статусом юридичної особи засновники на установчих зборах розробляють та затверджують статут. Цей статут викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками.

Для створення громадського об'єднання без статусу юридичної особи статут розробляти не обов'язково.

Подробнее...

Консультує Міністр юстиції України

Міністр. Фото для консультацій (1)Доброго дня, пане Міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, зі мною трапилася неприємна історія - в мене викрали закордонний паспорт. Згодом все відновила, але я дуже перенервувала, тому що не знала, що робити та куди звертатися. Розкажіть, будь ласка, як правильно діяти в такому випадку? - Людмила Поліщук

Згідно з чинним законодавством паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. На жаль, втрата паспорту чи інших документів за кордоном неприємна ситуація, але не потрібно панікувати.

Подробнее...