Про Службу судової охорони

Створення Служби судової охорони є одним із важливих елементів судової реформи й передбачене главою четвертою Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

4 квітня 2019 року Вища рада правосуддя своїм Рішенням затвердила Положення про Службу судової охорони, чим розпочала створення цього державного органу з правоохоронними функціями. Минулий рік став для Служби судової охорони не тільки роком народження, а й роком становлення і розвитку.

Перебуваючи в будівлі суду, кожна людина — суддя, працівник апарату суду, учасник судового процесу або звичайний відвідувач — має відчувати себе в повній безпеці. І це головне завдання Служби. Такі криваві трагедії, як та, що сталася два роки тому в Нікопольському міськрайонному суді, коли під час судового засідання внаслідок вибухів гранат загинуло двоє осіб, ще одинадцять постраждали, не мають більше траплятися в нашій країні.

Основними завданнями Служби є:

  • — підтримання громадського порядку в суді;
  • — припинення проявів неповаги до суду;
  • — охорона приміщень суду, органів та установ системи правосуддя;
  • — виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду;
  • — забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу.

Сьогодні роботу Служби запущено вже у всіх 24 областях.

Відповідно до наказу Служби судової охорони від 19.11.2019 №224 утворено Територіальне управління Служби судової охорони у Луганській області. Начальником Територіального управління призначено полковника Служби судової охорони Вячеслава Абрамова.

Зараз триває процес конкурсного відбору майбутніх співробітників Територіальне управління Служби судової охорони у Луганській області. Планується проведення низки конкурсних відборів. До претендентів на різні посади вимоги відрізняються, але одними з обов’язкових є перевірка фізичної підготовки та проходження співбесіди, а претендентам на керівні посади ще й розв’язування ситуаційних завдань.

Служба судової охорони будується й розвивається, аби бути надійним захисником судової гілки влади та громадян України, які братимуть участь у судових процесах. Захищаючи суддів та учасників судового процесу, ми захищаємо верховенство права.

Прес-секретар Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області майор Служби судової охорони Наталія Шаммієва