Із залу суду

У листопаді 2014 року Лисичанським міським судом винесено вирок стосовно громадянина П., якого визнано винним у тому, що 5 травня 2014 року, приблизно о 22 годині, перебуваючи, в стані алкогольного сп’яніння за місцем мешкання потерпілої С. по вулиці Ворошилова міста Новодружеська, вчинив її умисне вбивство.

У судовому засіданні було встановлено, що обвинувачений разом з потерпілою та ще з трьома особами святкували день народження своєї знайомої.

Вживши на п’ятьох 3 літри міцних спиртних напоїв. Приблизно о 21-22 годині громадянин П. почав вимагати від потерпілої, щоб вона повернула йому його ліхтарик, але вона сказала, що не пам’ятає, куди вона його діла. На цьому ґрунті між ними виникла сварка, під час якої П. взяв металеву лопатку, якою почав наносити удари потерпілій, але її донька відібрала і її , після чого П. взяв металеву кочергу та продовжив наносити ударів потерпілій. Коли в нього відібрали й цей предмет, то він почав наносити металевим монтуванням множинні удари в область голови та по різним частинам тулуба.

У сукупності потерпілій були спричинені тілесні ушкодження, які віднесені до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя, викликали погрозливий стан, який привів до смерті потерпілої на місці.

Смерть потерпілої настала від тяжкої сполученої травми голови, тулуба, кінцівок з крововиливом під оболонки головного мозку, набряку мозку, множинних переламів ребер, травми м’яких тканин, ускладнених травматичним шоком.

У судовому засіданні обвинувачений П. свою провину у вчиненні злочину, передбаченого ст. 115 ч. 1 КК України.

При призначенні покарання судом враховано ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують і обтяжують покарання: обвинувачений у побуті за місцем мешкання характеризується позитивно, не працює, у скоєному щиро розкаявся.

В якості обставин, що пом’якшують покарання обвинуваченого згідно зі ст. 66 КК України, суд визнав щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, наявність на утриманні батьків пенсійного та похилого віку.

В якості обставини, що обтяжують покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 67 КК України, судом враховано вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

Обвинуваченому призначено покарання за ст. 115 ч. 1 КК України у вигляді 7 років позбавлення волі .

Старший прокурор прокуратури м.Лисичанська Р.Кім