Прокурор Лисичанська закликав мешканців міста не порушувати Закон

Прокурор м. Лисичанська Віктор Лазуренко звернувся до мешканців міста Лисичанська, з вимогою не порушувати Закон.

Шановні мешканці Лисичанська, події, які відбуваються у нашому регіоні, несуть у собі загрозу життю та здоров’ю громадян, додержанню їх конституційних прав та загрожують національній безпеці та територіальній цілісності України.

Право на мирні зібрання громадянам України гарантовано ст. 39 Конституції України, ст. 11 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та ст. 21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

Разом з тим, Основним законом України (ст. 39) передбачено, що про проведення мітингів, зборів, походів і демонстрацій, завчасно сповіщаються органи влади чи органи місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 2 Конституції України, Україна є унітарною державою, а її територія в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Питання про зміну території України вирішуються виключно на всеукраїнському референдумі, який призначається Верховною Радою України.

Зокрема, ст.109 КК України встановлює кримінальну відповідальність за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, публічні заклики до таких дій тощо.

Водночас ст. 110 КК України передбачено відповідальність за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або за попередньою змовою групою осіб та ін.

Звертаюсь до усіх мешканців міста Лисичанська із застереженням не піддаватися на провокаційні заклики.

Такі дії суперечать вимогам Закону та тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Закликаю активістів реалізовувати свої конституційні права на мирні зібрання у спосіб визначений чинним законодавством.

Звертаючись до правоохоронців наголошую, що діючим законодавством передбачено сувору відповідальність за протиправні дії чи бездіяльність, невжиття заходів до проявів сепаратизму та аналогічних протиправних дій. Недопустимими є факти бездіяльності, невтручання у ситуацію чи невиконання покладених законом на органи влади та правоохоронні органи обов’язків щодо запобігання вказаним діям і реагуванню на них.

Працівники прокуратури міста Лисичанська разом з іншими правоохоронними органами вживають усіх необхідних заходів для збереження в місті суспільного спокою та стабільності. Переконані, що нормальна робота всіх державних установ, які забезпечують життєдіяльність міста — це необхідні складові благополуччя держави в цілому та кожного її громадянина.

Віктор Лазуренко, прокурор міста Лисичанська