Про стан прокурорської діяльності у сфері адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією

Лисичанською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 250 КУпАП приймається участь у розгляді судом протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Так, Лисичанською місцевою прокуратурою протягом 2019 року забезпечено участь у розгляді судом 33 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами судового розгляду 25 посадових осіб визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією та накладено стягнення у вигляді штрафу, ще до 4 застосовано усне зауваження.

Крім того, активно використовуються повноваження прокурора як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції, відповідно до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції». За 2019 рік внесено 22 подання до керівників державних органів, підприємств, установ, з метою призначення та проведення службових розслідувань для встановлення причин та умов, що зумовили допущення порушень вимог антикорупційного законодавства, з боку підлеглих працівників. Вказані подання розглянуті та задоволені, 6 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Лисичанська місцева прокуратура зазначає, що одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування, зашкодити суспільним інтересам.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури І. Зайченко