До відома громадян

Лисичанською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», приймається участь у розгляді судом протоколів про адміністративні правопорушення, у даній сфері.

Так, за шість місяців 2019 року за участю прокурорів місцевої прокуратури Лисичанським міським судом розглянуто 19 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією стосовно 16 посадовців. За результатами розгляду 11 осіб визнано винними у вчинені адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією та до них застосовано стягнення у виді штрафу, ще до 4 застосовано усне зауваження.

Крім того, на даний час в Лисичанському міському суді перебуває 1 протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, стосовно депутата міської ради, розгляд якого проводиться з обов’язковою участю прокурора.

Також, місцевою прокуратурою на теперішній час внесено 9 подань до керівників органів, підприємств, установ, з метою призначення та проведення службових розслідувань для встановлення причин та умов, що призвели до порушень вимог антикорупційного законодавства з боку підлеглих працівників. На даний час 2 подання ще перебувають на розгляді. За результатами розгляду вказаних подань 3 посадовця притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Лисичанська місцева прокуратура зазначає, що одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування, зашкодити суспільним інтересам.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури І. Зайченко