Кишкові інфекції полюбляють немиті руки та неякісні продукти

Навесні, виникає найбільша загроза підхопити гострі кишкові інфекції: харчові токсикоінфекції, гастроентероколіти та інше. Ці хвороби виникають внаслідок потрапляння в організм мікробів із забрудненими харчовими продуктами, водою , а також через брудні руки.

На сьогодні в Україні вже зареєстровано спалахи гострих кишкових інфекцій, причина яких — вживання забруднених харчових продуктів. Тому пам’ятайте, що найбільшими вашими ворогами є неякісні продукти, які ви можете придбати в містах несанкціонованої торгівлі, не підозрюючи навіть, що ті овочі, фрукти, ковбаси, які не міняють з часом смаку і незмінні зовні, містять велику кількість збудників кишкових інфекцій. Не економте на здоров’ї, намагайтеся купувати продукти тільки в містах організованої торгівлі!

Носієм кишкових інфекцій є хвора людина або та, що перехворіла на легку форму, чи бактеріоносій. Помічали не раз, що розлад кишківника не викликає тривоги? Хворі й не звертаються до лікаря, займаються самолікуванням, не знаючи про те, що їхній організм повністю все одно не звільняється від мікробів. Так люди інфікують оточуючих. Зараження організму відбувається через вживання забруднених продуктів харчування (молочних, м’ясних, салатів, желе, кремів, солодких напоїв). Воно можливе й під час вживання забрудненої збудниками води, яка, до речі, може бути цілком прозорою і не мати неприємного смаку чи запаху. А ще заразитися можна контактним шляхом через брудні руки, посуд, іграшки, рушники, дверні ручки та інші предмети.

Щоб вберегти себе від неприємних сюрпризів, потрібно, найперше, дотримуватися правил особистої гігієни: ще і ще раз мити руки з милом перед приготуванням їжі й безпосередньо перед її вживанням!

Профілактика кишкових інфекцій — це також ретельна термічна обробка м’ясних, рибних, яєчних, молочних продуктів. Збираючись у дорогу, не беріть із собою виробів з кремами, що швидко псуються. Краще обмежтеся вимитими овочами, фруктами, хлібобулочними виробами, консервами заводського виготовлення.

Також не забувайте правильно зберігати продукти харчування — це основа профілактики гострих кишкових захворювань.

Та якщо, попри все, ви захворіли (у вас нудота, блювота, пронос, біль у животі, слабкість), — не займайтеся самолікуванням, у цій ситуації єдиний порадник для вас — лікар.

Ваше здоров’я та ваших дітей залежить тільки від вас!