До уваги страхувальників!

У зв’язку з набуттям чинності з 01 січня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77-VIII (далі — Закон № 77) повідомляємо, що Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ визнано таким, що втратив чинність.

Просимо звернути увагу на зміни, внесені Законом № 77:

І. В частині розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності в залежності від страхового стажу:

  • 50% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3-х років;
  • 60% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 3-х до 5-ти років;
  • 70% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5-х до 8-ти років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8-и років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, внесеним до 1 — 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» (ст. 24 Закону № 77).

ІІ. Частиною 4 статті 19 Закону № 77 передбачені обмеження застрахованим особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування мають страховий стаж менше 6 місяців. Такі особи мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону у наступних розмірах:

  • 1) допомога по тимчасовій непрацездатності — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місці настання страхового випадку;
  • 2) допомога по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

ІІІ. Пунктом 5 статті 32 Закону № 77 встановлено, що матеріальне забезпечення, передбачене чим Законом, виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.

Зміни внесені Законом № 77 поширюються на страхові випадки, які настали після 01.01.2015 року.

За більш детальною інформацією просимо звертатись за адресою: м. Лисичанськ, пр. Леніна, 127 або за телефонами: 41281, 41285, 72266.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП В. В. Масуліс