ФСС нагадує про обов'язок страхувальників надавати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам

Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування (ФСС) України у Луганській області нагадує про обов’язок страхувальників надавати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.

Відповідно до частини 1 статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі — Закон) фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в порядку, встановленому правлінням Фонду соціального страхування України (далі — Фонд).

З 1 жовтня 2018 року набув чинності Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду, затверджений постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12 (далі — Порядок № 12).

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами. Форма заяви-розрахунку наведена у додатку 1 до цього Порядку.

Після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов’язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення не пізніше, ніж у строки, визначені у частині другій статті 32 Закону.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 12 після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник надсилає повідомлення про проведення виплат за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку. Повідомлення може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису або надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Повідомлення надсилається страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат.

У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду. Перевірка проводиться на підставі підпункту 6 пункту 2.9 Порядку перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 23.10.2020 № 23.

Отже, звертаємо увагу на обов’язок страхувальника надати до робочого органу Фонду повідомлення про виплату коштів застрахованим особам у встановлений термін та недопущення порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Завідувач сектору по роботі зі страхувальниками Лисичанського міського відділення управління Олена Хрущова