Оперативна інформація сектору по роботі зі страхувальниками

Станом на 01.04.2021 на обліку у Лисичанському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі — Лисичанське міське відділення управління) перебувають 4848 підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців, з яких: юридичних осіб — 1635, фізичних осіб — 3212 та членів фермерських господарств — 1.

За І квартал 2021 року працівниками Лисичанського міського відділення управління проведено 9 планових та 9 позапланових перевірок страхувальників по використанню коштів Фонду соціального страхування України (далі — Фонд) з тимчасової втрати працездатності. Виявлено порушення використання коштів Фонду на суму 9372,18 грн та нараховано штрафні санкції на суму 4646,11 гривні. Притягнуто до адміністративної відповідальності 6 посадових осіб страхувальників та накладено адміністративні штрафи на суму 1207 гривень.

Також у складі комплексних перевірок страхувальників проведено:

  • — 7 перевірок щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду;
  • — 7 перевірок щодо достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний).

За результатами перевірок 2 страхувальникам нарахована пеня в сумі 848,4 тис. грн у зв’язку з несвоєчасним перерахуванням страхових внесків.

З початку року страхувальниками сплачено на рахунок Лисичанського міського відділення управління заборгованість у розмірі 20426,71 гривні.

Заборгованість страхувальників зі сплати страхових коштів перед Фондом станом на 01.04.2021 по Лисичанському міському відділенню управління становить 34,95 млн грн, в тому числі:

— на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності — 341,4 тис. грн;

— на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, — 34,6 млн гривень.

Значну суму заборгованості станом на 01.04.2021 мають підприємства АТ «Лисичанськвугілля»:

  • — ВП «Шахта імені Д.Ф. Мельникова» — 13,2 млн грн;
  • — ВП «Шахта Привільнянська» — 7,8 млн грн;
  • — ВП «Шахта Новодружеська» — 5,5 млн грн;
  • — ВП «Шахта імені Г.Г.Капустіна» — 7,6 млн гривень.

Завідувач сектору по роботі зі страхувальниками Лисичанського міського відділення управління Олена Хрущова