• Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції
 • Фонду Соціального страхування України у Луганській області
 • Адреса: вул. ім. В.Сосюри, 347, м.Лисичанськ, Луганська область, 93113
 • Телефон: (06451) 4-27-86
 • E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
 • Начальник Лисичанського міського відділення управління виконавчої дирекції ФСС України у Луганській області Побирохіна Інна Костянтинівна
 

Заповнення листка непрацездатності при направленні хворого на огляд медико-соціальної експертної комісії

Згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.11.2001 № 455 (далі — Наказ № 455), тимчасова непрацездатність застрахованих осіб засвідчується листком непрацездатності (далі — ЛН).

У разі захворювання чи травми на весь період тимчасової непрацездатності до відновлення працездатності або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) видається ЛН, який обраховується в календарних днях.

Подробнее...

Страховий стаж для лікарняних

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу.

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 21 Закону № 1105).

Страховий стаж визначається в місяцях і розраховується на день настання страхового випадку (перший день лікарняного).

Алгоритм обчислення страхового стажу неодноразово зазнавав змін. Тож, при підрахунку потрібно враховувати правила визначення страхового стажу, що діють у різні періоди часу.

Подробнее...

Оновлено договір про подання заяв-розрахунків

З 01.10.2018 діє постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12, яка затвердила Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі — Порядок № 12), та відповідно до якої у страхувальника з’явилась можливість надсилати заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного підпису/печатки до Фонду соціального страхування України.

Подробнее...

Профзахворювання медичних працівників на COVID-19

Як і по всій Україні, серед населення Луганської області останнім часом спостерігається підвищення рівня захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Медичні працівники першими приймають на себе удар епідемії, наражаючи своє здоров’я на небезпеку.

Подробнее...

Листок непрацездатності на час ізоляції від COVID-19

З метою упередження ризиків поширення пандемії Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області роз’яснює, що кожна застрахована особа в разі контакту з хворим на коронавірусну хворобу має право отримати листок непрацездатності для ізоляції від COVID-19.

Такий листок непрацездатності видається на термін, який не перевищує 14 календарних днів та має причину непрацездатності «ізоляція від COVID-19 — 11».

Подробнее...

Про новий Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України

10 жовтня 2020 року набув чинності новий Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від 2 жовтня 2020 року № 23.

Відповідно до нового Порядку перевірки проводяться з метою:

— здійснення контролю за використанням страхових коштів Фонду, обґрунтованістю виплати матеріального забезпечення, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання;

— виявлення та підтвердження неправомірно витрачених сум страхових коштів та/або вартості наданих соціальних послуг, нецільового використання коштів, невикористаних коштів Фонду, забезпечення своєчасного та повного повернення таких коштів до бюджету Фонду.

Подробнее...

Перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та страховий стаж

Відповідно до статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено роботодавцем та/або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Подробнее...

Про несвоєчасну виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами на вугільних підприємствах міста Лисичанськ

Відповідно до п. 2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

При цьому, законодавство не забороняє роботодавцю здійснювати таку виплату відразу після отримання коштів від Фонду соціального страхування України.

Станом на сьогодні Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі — Лисичанське міське відділення) профінансувало надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями по 15.10.2020.

Подробнее...

Про Національну інформаційно-роз’яснювальну кампанію «Виходь на світло!»

Згідно зі статистичними даними більш ніж 20% працездатного населення України повністю або частково не декларують трудові відносини з роботодавцем. Такі трудові відносини називаються незадекларованою працею, її також називають неофіційною або тіньовою.

З метою донесення до працездатного населення країни інформації про переваги задекларованої праці та ризики незадекларованої праці для працівників і роботодавців Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області долучається до проведення Державною службою України з питань праці Національної інформаційно-роз’яснювальної кампанії «Виходь на світло!».

Подробнее...

Про фінансування витрат на медичні та соціальні послуги на період дії карантину

Відповідно до пункту 2 частини 5 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-IX, який набрав чинності з 18.04.2020, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Фонд соціального страхування України здійснює поточні видатки на такі страхові виплати:

 • — допомога по тимчасовій непрацездатності;
 • — допомога по вагітності і пологах;

  Подробнее...

  До уваги страхувальників!

  Лисичанське міське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області роз’яснює, що у разі подання працівниками лікарняних листків із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 — 11», необхідно формувати окрему заяву-розрахунок, до якої необхідно включати лише зазначені листки непрацездатності. Під час формування такої заяви-розрахунку роботодавець у Додатку 1.1 у колонці 10 має зазначити причину непрацездатності — 11, тобто ізоляція від COVID-19. За листками тимчасової непрацездатності, виданими з інших причин, формується заява-розрахунок на загальних підставах.

  Подробнее...