На варті закону - з вірою в людей

Кримінально-виконавча інспекція являє державний орган, який виконує покарання не пов’язані з позбавленням волі, а також адміністративні стягнення у вигляді громадських та виаправних робіт. Весь трудовий день працівники інспекції проводять у роботі з категорією осіб, яким необхідна найбільша увага і опіка. Йденться про виправно-виховну роботу серед засуджених, яка є головним призначенням кримінально-виконавчої інспекції.

Виправлення засуджених являє собою формування у них поважного ставлення до людини, суспільства, праці, норм, правил та традиції людського співжиття і стимулювання правослухняної поведінки. Розвиток суспільства, неминуче має бути пов’язаний із повагою до людини, її прав, свобод, має бути пов’язаний із повагою до людини, її прав, свобод, внутрішнього світу та проблем життя у суспільстві.

На обліку в Лисичанському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції перебувають засуджені різних вікових категорій та різних прошарків населення, тому працівник інспекції повинен бути освітчений, всебічно розвинений, комунікабельний та мати психологічну та педагогічну основу для того щоб знайти особистий підхід до кожного засудженого. Коли засуджений вперше з’явився до інспекції у своїй самосвідомості він нібито створює бар’єр між особою та працівником інспекції, який перешкоджає вільному та довірливому спілкуванні. Працівник інспекції, в свою чергу, намагається зруйнувати цей бар’єр, та довести до свідомості засудженого те, що інспектор, не є його ворогом, а навпаки є його помічником на шляху до правослухняного, загальноприйнятого та соціально нормативного життя у суспільстві.

Для досягнення цієї мети засуджені залучаються до соціально- виховних та спортивно-массових заходів. Як відомо, спільна праця та участь у заходах, створює у свідомості людини відчуття того, що вона потрібна суспільству. Це сприяє налаштуванню професійного контакту між інспектором та засудженим. Так, встановлення взаєморозуміння із засудженим є запорукою попередження вчинення нових кримінальних та адміністративних правопорушень.

Лисичанський МВ КВІ співпрацює з рядом громадських організацій, комунальних підприємств, державних органів міста.

Зокрема, інспекція надає особам, які опинились у складних життєвих обставинах направлення до ЦСССДМ, де їм надають кваліфіковані спеціалісти психологічну допомогу, якісні соціальні послуги, підтримку. Крім цього, Лисичанським МВ КВІ укладено угоду про співпрацю з товариством «Червоного Хреста», відповідно до якої, особи, які направлені інспекцією можуть отримати гуманітарну допормогу у вигляді предметів першої необхідності.

На превеликий жаль, засудженим важко знайти роботу, але інспекція робить все можливе для вирішення цієї проблеми. Надає направлення до центру зайнятості населення, який працевлаштовує людей, пропонує їм отримати освіту.

Нам дуже пощастило, що Християнська церква розташована біля нашої інспекції. З метою духовного виховання засуджених та за їх згодою, працівники інспекції разом з ними відвідують церкву на великі свята, що позитивно впливає на позитивно впливає на подальший розвиток їх особистості та відновленню деформованої правосвідомості.

Значну увагу у своїй роботі ми приділяємо неповнолітнім, тому що обличчя злочинності з кожним роком молодшає. За останні роки значною мірою утрачене формування світогляду молодого покоління. Споконвічні заповіді «не ввбий», «не вкради» недостатньо утверджуються у свідомості дітей, підлітків і молоді. Проблема злочинності неповнолітніх — це не лише проблема кримінально-виконавчої інспекції, а передусім суспільства та держави.

Інспектор Лисичанського МВ КВІ, капітан внутрішньої служби Н.В. Шаммієва