ГНИ в г. Лисичанске информирует

С начала года бизнес Луганщины уплатил 1,8 млрд. грн. налоговых и таможенных платежей

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: 1,8 млрд. грн. налоговых и таможенных платежей уплатил с начала года бизнес Луганщины.Об этом сообщил в.о. начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Василий Папу. Он отметил, что в сводный бюджет плательщики региона перечислили 1,3 млрд. грн., в том числе 167 млн. грн. налога на добавленную стоимость, 3,3 млн. грн. — акцизного налога. Кроме того, с начала года в сводный бюджет поступило более 577 млн. грн. таможенных платежей. В местные бюджеты области субъекты хозяйствования уплатили 883 млн. грн., 678,5 млн. грн. из которых — это налог на доходы физических лиц.

От акциза на алкоголь и табак на Луганщине в казну поступило 3,2 млн.грн.

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: на Луганщине от акциза на алкоголь и табака в казку поступило 3,2 млн.грн. Об этом сообщил и.о. начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Василий Папу. По его словам, в январе-марте текущего года поступления от акцизного налога увеличились на 124 тыс. грн.

«Это результат, в том числе и той системной и целенаправленной работы, которую органы доходов и сборов проводят по детенизации рынка подакцизной продукции, — подчеркнул Василий Папу. — Мы делаем все, чтобы оперативно выявить теневые схемы производства и реализации табачных изделий и алкоголя, защитить потребителя и производителя от фальсифицированной и контрафактной продукции».

Василий Папу отметил, что всего в области акцизный налог платят 8 производителей пива и одно предприятие, которое выпускает сигареты.

Почти 60 млн.грн. единого налога уплатили в местные бюджеты предприниматели-«упрощенцы»

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: предприниматели-«упрощенцы» уплатили в местные бюджеты почти 60 млн.грн. единого налога. Как отметил и.о. начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Василий Папу, это на 5 млн. грн. больше, чем в январе-марте прошлого года. По его словам, положительная динамика поступлений единого налога характерна как для частных предпринимателей, так и для юридических лиц.

Как сообщили Параллель-медиа в пресс-службе Главного управления Миндоходов в Луганской области, с начала года физические лица, работающие на упрощенной системе налогообложения, перечислили в казну 43,5 млн. грн. единого налога, что на 3 млн. грн. больше, чем в прошлом году. Юридические лица-«упрощенцы» уплатили 13,5 млн. грн. единого налога. Это на 3 млн. грн. больше, чем в 2013-м.

«Рост поступлений от „упрощенцев“, — подчеркнул Василий Папу, — обусловлен, прежде всего, законодательными изменениями, которые расширили возможности предпринимателей и упростили переход на уплату единого налога».

Напомним, с 2014 года для регистрации «упрощенцем» уже не нужно обращаться в органы доходов и сборов. Достаточно предоставить соответствующее заявление государственному регистратору. Кроме того, отменено и бумажное свидетельство плательщика единого налога. Зато при желании можно бесплатно получить выписку о регистрации из соответствующего реестра. Также сроки регистрации для этих плательщиков сокращены до 2 рабочих дней.

Налоговая скидка предоставляется на каждого студента — если в семье их несколько.

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области напоминает: если в семье двое и более детей являются студентами, то налоговую скидку можно получить в расчете на каждое учащееся лицо за каждый полный или неполный месяц обучения в течение отчетного налогового года. При этом общая сумма расходов на обучение, которая включается в налоговую скидку, не может превышать суммы годовой заработной платы, уменьшенной на сумму единого социального взноса и налоговой социальной льготы при ее наличии.

Напомним, налоговая скидка для физических лиц, не являющихся субъектами хозяйствования, — это документально подтвержденная сумма (стоимость) расходов плательщика налога — резидента в связи с приобретением товаров (работ, услуг) у резидентов — физических или юридических лиц в течение отчетного года, на которую разрешается уменьшение его общего годового налогооблагаемого дохода, полученного по результатам такого отчетного года в виде заработной платы, в случаях, определенных Налоговым кодексом.

Для использования права на налоговую скидку за 2013 год декларация о доходах подается до конца 2014 года.

Створено новий електронний сервіс «Перевірка декларацій».

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області повідомляє: Міністерством доходів і зборів України упроваджена нова послуга для платників, яка дозволяє уникнути помилок при формуванні податкової звітності. Специфіка роботи сервісу полягає в своєчасному виявленні наявних помилок і можливості їх виправлення без застосування фінансових санкцій. Направлена платником декларація по податку на додану вартість відразу ж проходить арифметичний контроль і зіставлення даних з наявною інформацією в базах Міндоходов. В разі виявлення під час звірки ризиків вони відразу ж формуються в електронне повідомлення і спрямовуються платникові для самостійного коректування податкової звітності. Такий обмін інформацією сприяє зниженню податкового тиску на платника і поліпшенню партнерських стосунків з легальним бізнесом.

Декларування доходів, отриманих від здавання майна в оренду

ДПІ у м. Лисичанську нагадує: громадяни, які здають в оренду нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % та/або 17 %. Річна податкова декларація подається до державної податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) громадянина по закінченні звітного календарного року до 1 травня.

Застосування податкової соціальної пільги у місяці звільнення працівника

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області звертає увагу: Відповідно до підпункту 169.3.4 пункту 169.3 статті 169 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи. Отже, до суми нарахованої працівнику заробітної плати за дні відпрацьовані у місяці звільнення застосовується податкова соціальна пільга, за умови дотримання вимог статті 169 ПКУ. Крім того, роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого пункту 167.1 статті 167 ПКУ, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем ( підпункт «в» підпункту 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 ПКУ).

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати, відповідно до підпункту 164.4.4 пункту 164.4 статті 164 ПКУ, включається до складу податкового зобов’язання такого платника за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно.

Тим, хто здійснює розрахункові операції з використанням РРО.

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області звертає увагу: з 1 січня 2014 року встановлено фінансову відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів Міндоходів відповідної звітності. А саме, звітності пов’язаної із застосуванням розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстрів розрахункових операцій (РРО), дротовими або бездротовими каналами зв’язку (у разі обов’язковості її подання).

Відповідно до норм, викладених у статті 120 Податкового кодексу України, за неподання такої звітності встановлено штраф розміром 10 неоподатковуваних мінімумів громадян-170 гривень, у разі повторного застосування штрафних санкцій пов’язаних з неподанням або несвоєчасним поданням звітності протягом року сума штрафу зростає до 1020 гривень.

Порядок оподаткування операцій з векселями.

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області нагадує: Законом України від 06.12.2012р. № 5519 ЛЛ, який набрав чинності з 03.01.2013р., внесено зміни до Податкового кодексу України (далі-ПКУ), зокрема введено акцизний податок на операції з цінними паперами-особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами. Об’єктами оподаткування особливим податком є операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, де відбувається перехід права власності на цінні папери, та операції з деривативами, крім операцій, що здійснюються на міжбанківському ринку деривативів (підпункт 213.1.7 ПКУ). При цьому до тих, які не підлягають оподаткуванню акцизним податком, належать, зокрема, операції з видачі, урахування та погашення векселя (підпункт 213.2.4 ПКУ). Однак операція з передачі векселя від однієї юридичної особи до іншої як оплати за поставлений товар (надані послуги, виконані роботи) є об’єктом обкладання особливим податком (підпункт 213.1.7 ПКУ). Такі операції оподатковуються за ставкою 1,5 % від суми операцій з продажу цінних паперів поза фондовою біржею, що не перебувають у біржовому реєстрі (підпункт 2151 ПКУ).

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області