Органи Міндоходів самостійно приймають рішення щодо анулювання реєстрації платника ПДВ

«З початку 2013 року по ДПІ у м. Лисичанську було анульовано 14 свідоцтв платника ПДВ, з яких: 4 свідоцтва — у зв’язку з відсутністю суб’єкта господарської діяльності за юридичною адресою; 8 свідоцтв — у зв’язку з відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту протягом дванадцяти послідовних податкових місяців; 2 свідоцтва — у зв’язку з ліквідацією суб’єкта господарської діяльності» про це повідомив начальник відділу оподаткування та контролю об’єктів і операцій ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області Роман Кузнєцов.

За словами Романа Кузнєцова: «Однією з підстав анулювання реєстрації платника ПДВ, є наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців запису про відсутність юридичної або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. Нормами ПКУ передбачено, що із зазначених вище підстав, анулювання реєстрації платника ПДВ відбувається за самостійним рішенням податкового органу».

Платникам податків слід звернути увагу і на те, що у разі анулювання реєстрації платник податку на додану вартість позбавляється права на виписку податкових накладних, які є підставою для нарахування податкового кредиту його контрагентам.

Перелік підстав, існування яких приводить до самостійного або примусового анулювання реєстрації платника ПДВ та виключення його з Реєстру платників податку визначено статтею 184 Податкового кодексу України.

«Для запобігання наведених ризиків Державна податкова інспекція у м. Лисичанську рекомендує щорічно протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації юридичної особи подавати (надсилати) державному реєстратору реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу» — зауважив Роман Васильович.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області