ДПІ відповідає на запитання

ЗАПИТАННЯ: Чи має право фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування включити до витрат податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

ВІДПОВІДЬ: Сплачений податок на нерухоме майно не можна включати до витрат підприємця-загальносистемника. Згідно з підпунктом 265.1.1 пункту 265.1 статті 265 Податкового кодексу України до складу податку на майно входить і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачують її власники-юридичні і фізичні особи (у т.ч. у статусі підприємця).

Подробнее...

Якщо виникли питання щодо реєстрації або застосування РРО

При виникненні необхідності, з питань реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) можна звернутись за телефоном 7-03-50, або безпосередньо в Центр обслуговування платників ДПІ у м.Лисичанську (м.Лисичанськ, вул. ім.Сосюри, 347) з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 години.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську

 

Порядок застосування податкової знижки за іпотечним кредитом

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (ПКУ) (пп.14.1.170 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Згідно з пп.166.3.1 п.166.3 ст.166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст.175 ПКУ.

Подробнее...

Порядок сплати і надання звітності по ЄСВ фізичною особою-підприємцем

Згідно абзацу третьому п.1 частини першої ст.4 Закона України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці і, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, або за цивільно-правовим договором.

Податковою адресою платника податків — фізичної особи є місце його мешкання (проживання), по якому він береться на облік як платник податків в контролюючому органі.

Подробнее...

До уваги суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів

Нагадуємо суб'єктам господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів: Постановою кабінету міністрів України від 16.03.2017р №231 Уряд визначив Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Положеннями п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України та ст.9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено обов'язковість застосування РРО суб'єктами господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Подробнее...