Анатолій Алєксєєнко - Заслужений працівник культури України

Провідному солістові народної хорової капели ім. Є. Мануйлова Лисичанського міського Палацу культури ім. Ленина Алєксєєнко Анатолію Андрійовичу присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України» за вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини України, високу професійну майстерність та активну участь у проведенні фестивалю мистецтв України (згідно Указу Президента України № 763/2009 від 24 вересня 2009 року «Про нагородження працівників культури і мистецтв Луганської області»).
Це почесне звання Анатолій Андрійович отримав від Президента України В. А. Ющенка під час творчого звіту Луганської області в рамках заключного етапу фестивалю мистецтв України, який відбувся 25 вересня в Національному палаці мистецтв «Україна» м. Києва.
Анатолій Алєксєєнко свою творчу діяльність розпочав у 1953 році учасником художньої самодіяльності клубу шахти «Чорноморка». Не залишав її і під час служби у лавах Радянської армії, був солістом хору при Харківському Будинку офіцерів. З 1964 року і по теперішній час він - провідний соліст народної хорової капели ім. Є. Мануйлова. За його плечима понад 900 концертів, в репертуарі має понад 170 пісень. Артистизм, високий рівень виконання, чистота звучання виділяє його серед інших учасників капели. Як соліст капели, має нагороди за участь у Міжнародних та республіканських фестивалях. Анатолій Алєксєєнко – автор трьох поетичних збірок - «Безсмертя коренів», «Пристань» та «Время собирать камни». Керівник Лисичанського відділення Міжрегіональної спілки письменників України.
У творчій співпраці з лисичанським композитором Борисом Малишевим Анатолій Андрійович написав понад 18 пісень: «Синова сповідь», «Друга половина життя», «Молитва шахтаря», «Абрикоси цвітуть» та ін. Одна з них, «Пісня про Лисичанськ», стала гімном міста. Авторська пісня Анатолія Андрійовича «Мамині крила» увійшла до репертуару оксамитового голосу України Анатолія Костенко. З 1998 року - соліст народного вокального чоловічого ансамблю «Обрій» Палацу культури ім. В. І. Леніна та народного інструментального ансамблю викладачів Лисичанської дитячої музичної школи № 2 «Сувенір». (На фото у центрі).
Анатолій Алєксєєнко – неодноразовий дипломант Міжнародного («Слобожанський Спас») та всеукраїнського («Шахтарської пісні») конкурсів різних років, відкритого обласного фестивалю слов'янських культур та конкурсу народної пісні «Червона калина», переможець обласного конкурсу поетів-читців та міського конкурсу авторської пісні «Пою тебе, мой город, мой Донбасс» та ін.