Театральні зустрічі: жителі громади відвідали культурні події в Одесі та Дніпрі
- Культура
- 17.03.2026
Жителі Лисичанської громади продовжують знайомитися з театральним і музичним мистецтвом, відвідуючи культурні події у різних містах України.
В Одесі наші земляки завітали до Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного на виставу «За двома зайцями». Легендарна історія за мотивами п’єси Михайла Старицького, наповнена гумором та колоритними персонажами, подарувала глядачам щирі емоції й гарний настрій.
У Дніпрі жителі громади відвідали Дніпровський академічний театр опери та балету. Під час концерту «Вечір французької музики» звучали мелодії європейської класики, а всесвітньо відомий балет «Жизель» вразив глядачів витонченою хореографією та атмосферою справжнього мистецтва.
"Кар'єра ветерана": як цифрові інструменти спрощують пошук роботи після служби
- Захисникам і Захисницям
- 17.03.2026
Досвід ветеранів і ветеранок — унікальний і цінний. Це про відповідальність, роботу в складних умовах, важливі рішення, лідерство і витривалість.
Водночас під час пошуку роботи на цивільному ринку праці важливо вміти правильно його подати.
Як визначити професійні навички, набуті під час служби, та не лише застосувати їх у новій роботі, а й зрозуміти, у якому напрямі розвиватися далі?
Саме для цього держава активно впроваджує цифрові інструменти підтримки професійної адаптації Захисників та Захисниць.
Один із них — цифрова платформа «Кар’єра ветерана», що допомагає структурувати досвід і зрозуміти, де саме він може бути корисним у цивільній сфері.
Ключова перевага полягає у вбудованій технології Military Skills Translator
"Як із цим жити?": Dovidka.info та ЄС запускають новий проєкт
- Оголошення
- 16.03.2026
Dovidka.info за підтримки Європейського Союзу розпочинає новий дворічний етап роботи. Це продовження нашої співпраці, адаптоване до актуальних викликів війни.
Мета проєкту — надати українцям перевірені та практичні поради для виживання та адаптації. Особливу увагу приділяємо мешканцям прифронтових зон, молоді та людям старшого віку.
Що вже можна подивитися та послухати?
Перші випуски вже доступні на Українському радіо та цифрових платформах!
Люди, які постраждали від торгівлі людьми та мають такий статус, можуть отримати одноразову матеріальну допомогу
- Протидія торгівлі людьми
- 17.03.2026
Вона надається у розмірі 3-х прожиткових мінімумів для:
- дітей до 6 років — 8451 грн
- дітей від 6 до 18 років — 10536 грн
- працездатних осіб — 9984 грн
- непрацездатних осіб — 7785.
Переваги листування з податковою через Електронний кабінет
- Для платників податків
- 16.03.2026
Головне управління ДПС у Луганській області пропонує скористатися ефективним сервісом Електронного кабінету платника – отримання документів від податкового органу через Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua).
Переваги листування через Електронний кабінет:
- жодних паперових документів;
- мінімальні витрати часу, максимально зручно;
Програма "Ветеранський спорт": де ветерани і ветеранки можуть використати кошти на заняття спортом
- Захисникам і Захисницям
- 16.03.2026
Програма «Ветеранський спорт» допомагає ветеранам і ветеранкам повертатися до фізичної активності у комфортному для себе форматі — з урахуванням стану здоров’я, можливостей і власного темпу. Щокварталу учасники програми можуть отримати 1 500 грн на заняття спортом.
У першому кварталі 2026 року програмою вже скористалися 201 646 ветеранів і ветеранок, які використовують кошти для регулярних тренувань і фізичної активності. Наступний етап подачі стартує вже у квітні.
Де можна використати кошти?
Кошти програми можна використати у будь-якому спортивному закладі, який:
Відбулася Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України
- Події
- 16.03.2026
16 березня 2026 року відбулося чергове засідання Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.
Наразі власники нерухомості у сел. Білогорівка та с. Золотарівка Лисичанської громади можуть подавати відповідні заяви згідно з нормами чинного законодавства.
Проведення фізичного огляду в цих населених пунктах наразі неможливе через загрозу життю фахівців. Процес реалізується дистанційно відповідно до Постанови КМУ від 07.07.2025 № 815, яка регулює особливості обстеження зруйнованого житла у зонах бойових дій.
Втратили роботу через війну? Зафіксуйте це в Дії
- Дія. Новини
- 16.03.2026
Тестуємо нову категорію міжнародного Реєстру збитків — A3.4 «Втрата оплачуваної роботи».
Мільйони українців через війну втратили роботу або стабільний дохід. Тепер ці втрати можна зафіксувати для отримання майбутніх репарацій. Долучайтеся до запису на бета-тестування послуги в Дії.
Деталі, хто і як може подати заяву, читайте у новині на порталі Дія
305 тисяч гривень отримають Захисники громади від Лисичанської МВА
- Соціальна сфера
- 16.03.2026
Відбулося чергове засідання комісії з надання одноразової грошової допомоги Захисникам і Захисницям України.
За результатами розгляду 14 заяв та наданих документів, рішенням комісії допомога призначена:
- 9 жителям Лисичанської громади, які беруть (брали) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, у розмірі 20 тис. грн;
- 5 військовослужбовцям, у зв’язку з отриманим пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, у розмірі 25 тис. грн.
Усього сума підтримки за рахунок місцевого бюджету склала 305,0 тис. грн.
Система надання безоплатної правничої допомоги гарантує недискримінацію людей у доступі до правничої допомоги
- Правнича допомога
- 16.03.2026
При реалізації права на безоплатну правничу допомогу не допускається застосування привілеїв чи обмежень до осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (ст. 4 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу»).
Дискримінація — рішення, дії або бездіяльність, спрямовані на обмеження або привілеї стосовно особи та/або групи осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, якщо вони унеможливлюють визнання і реалізацію на рівних підставах прав і свобод людини та громадянина.
Безкоштовне технічне навчання та працевлаштування для ВПО
- Оголошення
- 16.03.2026
Внутрішньо переміщені особи мають можливість отримати безкоштовну технічну освіту з подальшим працевлаштуванням у межах нового проєкту від KSE ProfTech, платформи «Прихисток. Робота» та ГО «ВПО України» за підтримки Міністерства соціальної політики, сім’ї та єдності України.
Що пропонують:
- безкоштовне навчання на сучасному обладнанні;
- викладачі з багаторічним досвідом;
Еще статьи...
- Лисичанський ліцей №1 запрошує взяти участь у математичному турнірі ім. Г.Г. Євграфова
- Нагадуємо для всіх, хто подав грантову заявку до Українського молодіжного фонду!
- Вебінар для молодіжних працівників та представників молодіжних центрів/просторів
- Необхідність забезпечення засобами індивідуального захисту на підприємствах обговорять у "Діалозі з бізнесом"
- 15 березня - День працівників ЖКГ та побутового обслуговування населення
- Мужність, що гартує волю: лисичани відзначили День українського добровольця
- Як військовому отримати ліки безоплатно?
- 14 березня - День українського добровольця
- Як розпізнати, що людина потрапила в ситуацію торгівлі людьми та куди звертатись по допомогу
- Підтримка після звільнення з полону: корисні матеріали для звільнених із полону осіб, їхніх родин
